5rad – Krzysiek Duda Fotografia

7 wskazówek dla przyszłych Panien Młodych

Okiem fotografa ślubnego

Cześć! Mam na imię Krzysiek i jestem zawodowym fotografem ślubnym.

Fotografując śluby mam to szczęście obserwować wszelkiego rodzaju sytuacje, jakie zdarzają się w dniu ślubu. Niektóre są bardzo zabawne, inne trochę smutne. Niosąc za sobą pewnego rodzaju bagaż doświadczeń, chciałbym podzielić się z Tobą moimi wskazówkami. Na pewno chcesz aby Twój najważniejszy dzień w życiu był dniem wyjątkowym. Wiem że pragniesz przeżyć go bez żadnych ekscesów czy niepotrzebnych nerwów. Od strony wizualnej też chciała byś aby było idealnie. Na pewno też pragniesz mieć dobre zdjęcia ze swojego ślubu.

Przygotowałem dla Ciebie 7 wskazówek, które uważam za ciekawe i warte wzięcia pod uwagę podczas organizacji ślubu!

1. WY jesteście najważniejsi!

Pamiętajcie o priorytetach!

Cała otoczka Waszego ślubu jest bardzo ważna ale pamiętajcie że to Wy jesteście najważniejsi! Będąc na różnych ślubach miałem wrażenie że się o tym zapomina. W natłoku spraw do załatwienia, sam fakt zawarcia związku małżeńskiego jest gdzieś pomiędzy innymi sprawami, a przecież powinien być w centrum Waszej uwagi.

Absolutnie nie bierzcie wszystkiego na siebie!

To oczywiste, że dzień ślubu wiąże się z ogromem spraw organizacyjnych i logistycznych. Im więcej spraw zostawisz na swojej głowie, tym trudniej będzie Ci uwolnić się od stresu. Nie musicie sami pamiętać o kwiatkach, obrączkach, torebce, chusteczkach. winietkach, sztucznych ogniach, konfetti, samochodzie, dokumentach, ciasteczkach. podziękowaniach, prezentach itp. Zleć wszystkie drobnostki świadkom, przyjaciołom, rodzinie!

2. Zadbajcie o detale i kolory!

Przemyślany i dopracowany motyw przewodni Twojej uroczystości ślubnej może wywołać efekt “wow”, dzięki któremu marzenia o tym wyjątkowym dniu staną się rzeczywistością, a goście będą zachwyceni. Ponadto zdjęcia detali i wystroju sali w albumie robią niesamowite wrażenie!

Poszukaj inspiracji. Pinterest i portale ślubne w stylu Zankyou.pl czy Wedding.pl na pewno okażą się pomocne. Zapisz lub wydrukuj kilka inspiracji, zrób listę rzeczy, które Ci się podobają i skonsultuj się z wybranymi przez siebie firmami odpowiedzialnymi za dekoracje. Przedstaw im swoje pomysły i poproś o przygotowanie propozycji specjalnie dla Ciebie. Określ szczegółowo zakres dekoracji na etapie uzgodnień.

Na pewno macie kogoś w rodzinie lub wśród znajomych, kto jest uzdolniony manualnie lub plastycznie i ma smykałkę do dekoracji. Znajdź kogoś takiego i wykorzystaj jego potencjał. Zaproszenia czy podziękowania też mogą nawiązywać do motywu przewodniego.

3. Wybierzcie obsługę, z którą się dogadujecie.

Jeżeli na spotkaniu z Managerem sali, o której myślicie w kontekście organizacji wesela czujecie się traktowani przedmiotowo bądź taka osoba nie słucha Waszych potrzeb nie ma sensu abyście kontynuowali współpracę. To samo tyczy się fotografa, operatora kamery, dj’a czy zespołu weselnego. Musicie otaczać się ludźmi podobnymi do Was aby czuć się wtedy dobrze i mieć pewność co do tego, że priorytetem usługodawców ślubnych jest Wasze szczęście. Miły obsługa rzutuje na zadowolenie Was i Waszych gości, a fotografowi znacznie ułatwia pracę 🙂

 

4. Przygotowania.

Nie wyobrażam sobie aby w Waszym albumie ślubnym zabrakło zdjęć z przygotowań. Jest to doskonały moment aby uchwycić detale, wykonać piękne portrety Pani Młodej i Pana Młodego, zrobić ponadczasowe zdjęcia rodzinne. Poza tym przyzwyczaicie się do mojej osoby i przez resztę dnia będę Waszym przyjacielem.

Nie próbujcie organizować swojego ślubu podczas przygotowań. Powierzcie ważne funkcje innym, myślcie tylko i wyłącznie o Sobie. Cieszcie się tą wyjątkową chwilą w waszym życiu, ona nigdy się nie powtórzy. To jest wyjątkowy czas który powinniście miło wspominać. Takie podejście sprawi że będziecie wyluzowani i szczęśliwi. Dzięki temu otrzymacie piękne i niebanalne ujęcia!

1. Ceremonia.

Najważniejszy moment w dniu Waszego dnia ślubu to składanie przysięgi.

1. Szukaj pozytywnej obsługi.

Absolutnie nie bierz wszystkiego na siebie!

To oczywiste, że dzień ślubu wiąże się z ogromem spraw organizacyjnych i logistycznych. Im więcej spraw zostawisz na swojej głowie, tym trudniej będzie Ci uwolnić się od stresu. Nie musicie sami pamiętać o kwiatkach, obrączkach, torebce, chusteczkach. winietkach, sztucznych ogniach, konfetti, samochodzie, dokumentach, ciasteczkach. podziękowaniach, prezentach itp. Zleć wszystkie drobnostki świadkom, przyjaciołom, rodzinie!

1. Nie ustalajcie daty ślubu kilka lat do przodu!

Nie podpisuję umów na dwa lata do przodu. Nie jestem w stanie przewidzieć jakie będą koszty prowadzenia firmy, jakie będą albumy czy inne materiały fotograficzne. Mi udało się zorganizować ślub w kilka miesięcy, więc jestem przekonany że da się. Pamiętajcie, że za 2-3 lata sala, którą rezerwujecie może być w opłakanym stanie, bądź dwa razy zmieni managera. Zespoły się rozpadają a fotografowie czy kamerzyści nie inwestują w nowy sprzęt i zmieniają stylistykę. Niestety zostając z umową na 2-3 lata do przodu podejmujecie ryzyko. A może przez rok zmieni się Wam wizja tego dnia?

Mam nadzieję, że tym poradnikiem pomogłem Wam nieco w organizacji wesela. Jeżeli szukacie fotografa na Wasz ślub kliknijcie poniższą grafikę. Przejdziecie na stronę, z której dowiecie się więcej o mnie oraz poznacie opinie Par Młodych a także sprawdzicie czy Wasz termin mam wolny.

WYPEŁNIJ FORMULARZ ABY SPRAWDZIĆ DOSTĘPNOŚĆ TERMINU ORAZ CENĘ:

Twoje Imię

Adres e-mail

Data ślubu

Telefon

Wiadomość. Napisz proszę kilka słów o swoim ślubie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyżej zamieszczonych danych osobowych w celu przedstawienia oferty na wykonanie usług fotograficznych.

KRZYSIEK DUDA FOTOGRAFIA

608 125 776 | foto@krzysiekduda.pl